telefon karta

Abonament czy telefon na kartę- porównanie obu rozwiązań

Jest to jedno z podstawowych i chyba najczęściej zadawanych pytań, a odpowiedź na nie wymaga porównania bieżących ofert operatorów wiodących sieci komórkowych. Wszystko też mocno zmienia się w czasie, ale warto mieć gdzieś z tyłu głowy jedną ważną zasadę- zawsze najatrakcyjniejsze oferty są przedstawiane dla osób, które są nowymi klientami. Zazwyczaj profity za lojalność nie są tak wysokie jak te za przejście do nowej oferty czy podpisanie wiążącej umowy. Często więc zmiana sieci jest najlepszym rozwiązaniem, pomimo tego, że możemy się bardzo przywiązać do obecnego operatora. Tak naprawdę, w dużej mierze bardzo wiele zależy od tego, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania, z jakich usług chcemy korzystać i jak często będziemy chcieli to robić. Wybierając- telefon na kartę czy abonament– zacznijmy więc od analizy własnych potrzeb.

Czym charakteryzuje się oferta abonamentowa?

Bardzo często może być ona dla nas bardzo korzystna, gdyż w tych samych pieniądzach, co w przypadku przejścia na telefon na kartę, otrzymujemy tak naprawdę więcej możliwości. Dotyczą one zarówno możliwości korzystania z sieci, prowadzenia nieograniczonych rozmów telefonicznych jak i przesyłania wiadomości tekstowych. Jedynym mankamentem abonamentu jest fakt, że zazwyczaj istnieje konieczność związania się z daną siecią komórkową na dłuższy czas- nawet na okres 2 lub 3 lat, co naprawdę jest sporym dystansem czasu. Standardy ciągle się zmieniają i te warunki, które obecnie mogą się nam wydawać zadowalające- mogą przestać takie być wraz z upływem czasu. Dlatego też wiele osób boi się takich długofalowych zobowiązań poprzez ryzyko tego, że skorzystają z oferty, która szybko przestanie ich zadowalać, a jednocześnie- raczej nie będą mieli możliwości z niej zrezygnować. Taki sposób rozliczeń ma też swoje plusy- jeśli warunki są dla nas zadowalające, podpisując umowę zyskujemy spokój i pewność, że przez dłuższy czas będziemy mieli ofertę, której nie trzeba będzie w żaden sposób modyfikować.

Telefon na kartę- dla tych, którzy lubią mieć poczucie wolności

To rozwiązanie sprawdzi się dla osób, które ciągle lubią coś zmieniać i tym samym wolą nie podpisywać żadnej umowy długoterminowej, która tylko i wyłącznie by ich ograniczała. Mając telefon na kartę- zawsze możemy przenieść numer do innej sieci właściwie w każdym momencie. Możemy też zdecydować się na bardzo szybkie założenie nowego numeru, co tym bardziej ma sens, jeśli korzystamy ze smartfona dual SIM, a więc takiego, gdzie jednocześnie można używać dwóch kart różnych operatorów. Mając telefon na kartę można też korzystać z ciekawych pakietów danych czy rozmów, chociaż tutaj oferta może być odrobinę mniej korzystna w stosunku do abonamentu. Jeśli jednak nie korzystamy ze smartfona z dużą intensywnością- koszty te mogą być akceptowalne. Oczywiście, posiadając telefon na kartę trzeba pamiętać o regularnym doładowywaniu konta po to, aby nie doprowadzić do sytuacji, kiedy to będziemy odcięci od świata. Na szczęście- obecnie doładowywania można wykonywać online, co jest proste i szybkie. Można to zrobić na przykład za pośrednictwem naszego banku.