wybór komputera

Komputer, który z powodzeniem może towarzyszyć nam na co dzień

W sklepach można znaleźć bardzo wiele różnych komputerów. Z powodzeniem, bardzo szybko będziemy mogli podzielić je według tych cech najbardziej oczywistych. Chcąc jednak kupić sprzęt, z którego faktycznie będziemy bardzo zadowoleni- powinniśmy pomyśleć o własnych potrzebach, a także o tym, w jaki sposób i do czego chcemy ten sprzęt wykorzystywać w życiu codziennym. Dzięki takiej analizie możemy wybrać taki komputer, który będzie nam służył na lata. Dzięki temu być może też uda się nam nie przepłacić za funkcje, które tak naprawdę nie są nam do niczego potrzebne. Wobec tego, jak wybrać komputer dla siebie i na co zwrócić uwagę?

Mobilność czy komfort?

Komputery stacjonarne są uważane za komfortowe do wielogodzinnej pracy. Dlatego też tak często można je spotkać w biurach i wszędzie tam, gdzie faktycznie konieczne jest spędzanie przed monitorem większej części dnia. Są większe, można je zaprojektować jako komputer z dwoma, sporymi monitorami, co jeszcze bardziej podnosi komfort ich użytkowania. Nie są jednak w żaden sposób mobilne. Jeśli więc bardzo mocno zależy nam na tym, aby móc taki komputer zabrać ze sobą wszędzie- tak naprawdę komputer stacjonarny w ogóle nie wchodzi w grę i pozostaje nam jedynie laptop. Dodatkowo, chcąc biegać z komputerem po mieście, powinniśmy wybrać model lekki i bardzo cienki, a także taki, który będzie posiadał naprawdę dobrą baterię, a tym samym umożliwi nam pracę przez dłuższy czas nawet bez podpięcia do źródła prądu.

Kolorowo czy matowo?

Inny komputer kupuje się do pracy, a inny do rozrywki. Kupując komputer do pracy warto zainwestować w matową matrycę, która nie męczy oczów i która lepiej sprawdza się w praktyce. Natomiast, jeśli kupujemy komputer do gier czy do grafiki- ogromne znaczenie ma rozdzielczość ekranu, jego wielkość, to czy jest kolorowy, czy posiada matrycę błyszczącą, jaką ostrość może nam zagwarantować oraz jakiej jakości kartę graficzną posiada. Obok zintegrowanej karty graficznej można też dołożyć kartę graficzną dedykowaną, z wyższej półki- oczywiście, jeśli tylko mamy taką potrzebę.

Czy chcemy mieć możliwość rozbudowywania takiego komputera?

Komputery stacjonarne znacznie łatwiej jest rozbudowywać poprzez dokładanie różnych modułów lub podzespołów. Jednakże, w przypadku takiego sprzętu wszystko musimy kupić osobno- nawet myszkę, klawiaturę czy monitor. Tymczasem, w przypadku komputera przenośnego- wszystko już jest w pakiecie. Jeśli dodatkowo wybierzemy opcję z zainstalowanym systemem- po włączeniu komputera możemy właściwie od razu przystąpić do pracy i nie musimy się o nic martwić. Jest to więc opcja dla wygodnych, którzy po prostu chcieliby raz za czas coś wydrukować, przeglądnąć internet czy skorzystać z edytora zdjęć lub edytora tekstowego. Taki komputer powinien znaleźć się w każdym domu nawet wtedy, kiedy korzysta się z niego jedynie sporadycznie. Mimo wszystko- na pewno się przyda. Komputer stacjonarny zajmuje zazwyczaj dużo więcej miejsca od laptopa, co również warto wziąć pod uwagę dokonując zakupu.