telefon

Telefon do kwoty tysiąca złotych- na jaki postawić?

Tysiąc złotych jest już naprawdę dość sensowną kwotą, za którą można kupić całkiem interesujący smartfon, który sprosta naszym oczekiwaniom. Kupno nowego telefonu bez wiązania się wieloletnią umową z jakimkolwiek operatorem sieci komórkowej jest jak najbardziej trafionym pomysłem. Wobec tego, jaki telefon do 1000 zł na pewno warto wziąć pod uwagę przygotowując się do tego zakupu?

Modele, które niektóre parametry mają już w standardzie

Na samym początku poszukiwań najlepiej sprawdzić, jakie aspekty techniczne takiego telefonu można za tę cenę mieć już w standardzie. Na pewno warto zwrócić uwagę na pojemność pamięci wewnętrznej telefonu, która warunkuje możliwość instalowania coraz to nowych aplikacji na telefonie czy też przechowywania plików. Przy smartfonie do tysiąca złotych możemy liczyć na pojemność do 128 GB, co naprawdę może robić wrażenie. W tej kwocie znajdziemy też na rynku sporo modeli dual SIM, a więc takich, które umożliwiają jednoczesne funkcjonowanie z dwoma kartami operatorów różnych sieci. Dodatkowo, możemy liczyć na ekran o rozdzielczości full HD, a także na wbudowaną baterię o pojemności do 5000 mAh. Smartfon zakupiony w takiej kwocie powinien działać szybko i wydajnie i tak naprawdę być sensowną odpowiedzią na wszystkie nasze potrzeby.

Jakie modele zasługują na naszą szczególną uwagę?

Samsung Galaxy A40- jest to bardzo wytrzymały smartfon z wyświetlaczem typu AMOLED. Posiada przekątną ekranu o wielkości 5,9 cali oraz pamięć masową 64 GB. Przy tym możemy liczyć na 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Jest to też odpowiedni telefon dla osoby lubiącej robić zdjęcia. Tylni aparat ma naprawdę bardzo jasny obiektyw oraz rozdzielczość 16 Mpx.

– Motorola Moto G8 Power- jest to telefon, w którym na szczególną uwagę zasługuje pojemna bateria. Z pewnością, to, że telefonu nie trzeba tak często ładować stanowi jego atut, tym bardziej, że daje nam on także wiele innych możliwości. Motorolę wyróżnia dobrej jakości procesor, a także 4 GB RAM pamięci operacyjnej przy pamięci masowej 64 GB. Produkt ten posiada naprawdę bardzo dobre recenzje i nieźle wypada na tle innych smartfonów z tej półki cenowej.

– Redmi Note 8T- to smartfon o podobnych parametrach do wyżej wspomnianych modeli, gdzie mamy 4 GB RAM i 64 GB pamięci masowej. Posiada nowoczesny design i umożliwia kręcenie filmów w rozdzielczości 4K. Znajdziemy w nim system operacyjny Android 9.0, a także wyświetlacz Full HD+. Telefon działa bardzo szybko i sprawnie i robi dobre zdjęcia. Ma wyraźny, nasycony kolorami wyświetlacz i posiada łączność zbliżeniową NFC.

Zazwyczaj, na danej półce cenowej znajdziemy modele różnych producentów, które jednak zbyt mocno się od siebie nie różnią. Są to dobre telefony, które powinny się nam sprawdzić w codziennej praktyce. Wydając więc 1000 zł na zakup smartfona zyskamy dobry produkt, który spokojnie posłuży nam na kilka lat, zapewni nam wygodne płatności, pozwoli robić zdjęcia, a także dostarczy nam rozrywki.