Meble vintage- w jaki sposób wykorzystać meble z lat minionych?

Styl vintage jest bliski sercu wielu osób. Nie bez powodu- pozwala tworzyć niesamowite wnętrza, w których naprawdę można wypoczywać i spędzać miło czas. W tej stylistyce wiele osób za pewne pociąga niesamowita oryginalność zastosowanych elementów wyposażenia, niepowtarzalny charakter „inny” od obecnej, masowej produkcji, a także klimat, jaki takie meble wprowadzają do wnętrza.

Jednocześnie, meble typu vintage bardzo często są kojarzone z produktami wysokiej jakości, które są „stare”, ale doskonale się trzymają pozostając nienagannie pięknymi nawet przez wiele długich lat użytkowania. Płynące lata wręcz działają na ich korzyść jeszcze bardziej podkreślając ich styl. Dlatego też osoby, które są wielkimi fanami mebli typu vintage bardzo często celują w swoich wyborach po meble drewniane. Jak wybrać odpowiednie meble w stylu vintage i dlaczego powinny to być meble drewniane?

Drewno doskonale znosi upływ czasu

Tak naprawdę, trudno o bardziej ponadczasowy i wytrzymały materiał od drewna. Od zawsze było ono niesamowitym synonimem jakości i surowcem typu premium. Można powiedzieć, że praktycznie się to nie zmieniło i ciągle tak właśnie jest. Dzisiaj stawia się takie meble w wyraźnej opozycji do mebli z płyt wiórowych, które są produkowane szybko, tanio i na dużą skalę. Nadal bardzo wiele antyków i mebli uważanych za vintage to wyroby z litego drewna. Chcąc więc w taki właśnie sposób wystylizować swoje wnętrze- koniecznie trzeba postawić na meble drewniane.

Poszukując kolekcji meblowych, które idealnie wpisałyby się w pomieszczenie w stylu vintage z pewnością warto zajrzeć na stronę polanomeble.pl. Jest to internetowy salon meblowy, w którym znajdziemy tylko i wyłącznie meble drewniane, ale w ogromnej różnorodności stylów i kolorów drewna. Będą to więc zarówno kolekcje typowo klasyczne, idealne do stylizacji vintage, ale i nowoczesne kolekcje mebli prostych i minimalistycznych w swojej formie. To, co dodatkowo powinno nas zachęcić do tego, aby meble w stylu vintage, które wybierzemy nie tylko były stylizowane, ale miały styl i klasę same w sobie to ich niesamowita wytrzymałość. Drewno jest bowiem materiałem, które doskonale opiera się próbie czasu pozostając niezmiennie piękne przez długie lata. Można więc nawet powiedzieć, że zakup takich właśnie elementów wyposażenia jest więc także opłacalny.

Z czym łączyć meble w stylu vintage we wnętrzu?

Klasyka czy „duch dawnych czasów” bardzo dobrze komponuje się z naturalnymi, delikatnymi kolorami we wnętrzu. Odpowiednie będą odcienie pastelowe, ciepłe brązy, kremy oraz beże. Doskonałym połączeniem są też drewniane meble wraz z różnymi kolorami natury, czyli odcieniami zieleni. Tesli natomiast chcielibyśmy wprowadzić do takiego wnętrza odrobinę elegancji, przepychu i klasy- na pewno warto pomyśleć o dodatkach w kolorze srebra, złota czy tez miedzi. Będą one pięknym akcentem, który podkreśli charakter wnętrza. Warto także pomyśleć o tym, aby kolor metalowych dekoracji dobrać do koloru uchwytów, jakie będą miały zakupione przez nas meble. We wnętrzu typu vintage sprawdza się także retro lampy czy też bibeloty, które nawiązują do tej stylistyki- kuferki czy tez klasyczne oprawy oświetleniowe.